Tichým krokem kráčí strach : čtyři horory psané ženami
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Čtyři povídky anglicky píšících ženských autorek z 19. a první poloviny 20. století, spojené výskytem nadpřirozeného prvku. Tím, že těžiště všech leží spíše v psychologii postav než v křiklavé hrůze, nám možná připomenou podobně pojatý výbor z amerických autorů Komu se to dostane do rukou (Odeon, 1990). Ze známých spisovatelek je zde zastoupena např. Angličanka George Eliotová novelou o muži stíhaném nedobrovolným odposlechem myšlenek druhých lidí a Američanka Edith Whartonová povídkou, kde se nadpřirozený prvek projeví až dodatečně, čímž se zpětně změní atmosféra celého příběhu. Zato Violet Huntovou nebo Lanoe Falcnerovou zná dnes už jen pár odborníků, a přece nacházíme v jejich fantastických povídkách přesvědčivost a podmanivost, a paradoxně i věcnost, jakou bychom těžko hledali v naší literatuře přelomu devatenáctého a dvacátého století.
There are currently of book Tichým krokem kráčí strach : čtyři horory psané ženami (2002) in stock.
Book purchase
Tichým krokem kráčí strach : čtyři horory psané ženami, Stanislava Pošustová Menšíková, George Eliot, Lanoe Falconer, Violet Hunt, Edith Wharton
- Language
- Released
- 2002
- Book condition
- Good
- Price
- €5.80
Payment methods
- Title
- Tichým krokem kráčí strach : čtyři horory psané ženami
- Language
- Czech
- Authors
- Stanislava Pošustová Menšíková, George Eliot, Lanoe Falconer, Violet Hunt, Edith Wharton
- Publisher
- Argo
- Released
- 2002
- Format
- Hardcover with dust jacket
- ISBN10
- 8072033964
- ISBN13
- 9788072033966
- Category
- Horror, World prose, Women of fall
- Description
- Čtyři povídky anglicky píšících ženských autorek z 19. a první poloviny 20. století, spojené výskytem nadpřirozeného prvku. Tím, že těžiště všech leží spíše v psychologii postav než v křiklavé hrůze, nám možná připomenou podobně pojatý výbor z amerických autorů Komu se to dostane do rukou (Odeon, 1990). Ze známých spisovatelek je zde zastoupena např. Angličanka George Eliotová novelou o muži stíhaném nedobrovolným odposlechem myšlenek druhých lidí a Američanka Edith Whartonová povídkou, kde se nadpřirozený prvek projeví až dodatečně, čímž se zpětně změní atmosféra celého příběhu. Zato Violet Huntovou nebo Lanoe Falcnerovou zná dnes už jen pár odborníků, a přece nacházíme v jejich fantastických povídkách přesvědčivost a podmanivost, a paradoxně i věcnost, jakou bychom těžko hledali v naší literatuře přelomu devatenáctého a dvacátého století.