Parameters
More about the book
Ladislav „Denis“ Verecký vstoupil do obecného povědomí především jako novinář, ale jeho profesní dráha byla dlouhodobě spjata rovněž s pozicí redaktora poezie v Československém spisovateli. Do Topičova domu, kde nakladatelství sídlilo, se na Vereckého během osmdesátých a na počátku devadesátých let obracely desítky neznámých i zavedených autorů, mezi nimi také tehdy začínající básnířka Svatava Antošová a dva exiloví bardi Ivan Jelínek a Ivan Diviš. Jejich dopisy, pečlivě utříděné a schraňované ve Vereckého archivu, dávají nahlédnout do osobních a autorských světů literátů tří různých generací. Dýchá z nich dobová atmosféra a vypovídají mnohé jak o svém adresátovi, tak o nesamozřejmém úsilí a zaujetí, se kterým ke své práci nakladatelského redaktora i ke „svým autorům“ přistupoval.
Book purchase
Adresát Ladislav Verecký : dopisy Svatavy Antošové, Ivana Jelínka a Ivana Diviše, Svatava Antošová, Ivan Jelínek, Ivan Diviš, Jan Šulc
- Language
- Released
- 2013
Payment methods
- Title
- Adresát Ladislav Verecký : dopisy Svatavy Antošové, Ivana Jelínka a Ivana Diviše
- Language
- Czech
- Authors
- Svatava Antošová, Ivan Jelínek, Ivan Diviš, Jan Šulc
- Publisher
- Pistorius & Olšanská
- Released
- 2013
- ISBN10
- 8087053931
- ISBN13
- 9788087053935
- Collection
- Scholares
- Category
- Czech prose, Biographies and Thoughts
- Description
- Ladislav „Denis“ Verecký vstoupil do obecného povědomí především jako novinář, ale jeho profesní dráha byla dlouhodobě spjata rovněž s pozicí redaktora poezie v Československém spisovateli. Do Topičova domu, kde nakladatelství sídlilo, se na Vereckého během osmdesátých a na počátku devadesátých let obracely desítky neznámých i zavedených autorů, mezi nimi také tehdy začínající básnířka Svatava Antošová a dva exiloví bardi Ivan Jelínek a Ivan Diviš. Jejich dopisy, pečlivě utříděné a schraňované ve Vereckého archivu, dávají nahlédnout do osobních a autorských světů literátů tří různých generací. Dýchá z nich dobová atmosféra a vypovídají mnohé jak o svém adresátovi, tak o nesamozřejmém úsilí a zaujetí, se kterým ke své práci nakladatelského redaktora i ke „svým autorům“ přistupoval.