Právo, zákonodárství a svoboda: nový výklad liberálních principů spravedlnosti a politické ekonomie
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Dílo, jež vznikalo od poloviny 60. let do konce 70. let minulého století, rozpracovává téma, kterého se autor poprvé dotknul již v Cestě do otroctví (1944) a k jehož studiu ho přivedly jeho předválečné studie z oboru čisté ekonomie (Nobelovu cenu za ekonomii však dostal až v roce 1974). Tímto tématem je princip svobodné společnosti a to, co lidskou společnost ohrožuje. Ve třech svazcích, nazvaných Pravidla a řád, Fata morgána sociální spravedlnosti a Politický řád formuluje F. A. Hayek praktická vodítka pro politické uspořádání svobodné společnosti pro její instituce a hospodářskou politiku, aby zde mohl upozornit na nebezpečí falešně chápané demokracie, a předvádí slepé uličky, do nichž hrozí svobodnou společnost přivést sledování cíle „svobodné spravedlnosti“.
Publication
Book purchase
Právo, zákonodárství a svoboda: nový výklad liberálních principů spravedlnosti a politické ekonomie, Friedrich August Hayek
- Spots
- Language
- Released
- 1994
- Book condition
- Damaged
- Price
- €8.11
Payment methods
- Title
- Právo, zákonodárství a svoboda: nový výklad liberálních principů spravedlnosti a politické ekonomie
- Language
- Czech
- Authors
- Friedrich August Hayek
- Publisher
- Academia
- Released
- 1994
- Format
- Paperback
- ISBN10
- 8020002413
- ISBN13
- 9788020002419
- Category
- Political Science / Politics
- Rating
- 4.1 out of 5
- Description
- Dílo, jež vznikalo od poloviny 60. let do konce 70. let minulého století, rozpracovává téma, kterého se autor poprvé dotknul již v Cestě do otroctví (1944) a k jehož studiu ho přivedly jeho předválečné studie z oboru čisté ekonomie (Nobelovu cenu za ekonomii však dostal až v roce 1974). Tímto tématem je princip svobodné společnosti a to, co lidskou společnost ohrožuje. Ve třech svazcích, nazvaných Pravidla a řád, Fata morgána sociální spravedlnosti a Politický řád formuluje F. A. Hayek praktická vodítka pro politické uspořádání svobodné společnosti pro její instituce a hospodářskou politiku, aby zde mohl upozornit na nebezpečí falešně chápané demokracie, a předvádí slepé uličky, do nichž hrozí svobodnou společnost přivést sledování cíle „svobodné spravedlnosti“.