Bylo to jinak : jiný výklad mytologie : nový pohled na Staré pověsti české : skutečný příběh knížete Václava
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Podtitul: Jiný výklad mytologie : nový pohled na Staré pověsti české : skutečný příběh knížete Václava Pokus amatérského historika o jiný výklad nejstarších českých dějin. Autor shromáždil množství historického materiálu i mytologických pramenů a na tomto základě se snaží podat nový obraz důležitých událostí českého pravěku a raného středověku. Text je rozdělen do několika oddílů. Základem počátečního výkladu jsou nejstarší dochované mýty - antické, germánské a slovanské; autor se snaží velice důkladným rozborem najít vzájemné souvislosti jednotlivých mýtů - a to i z hlediska etymologického. Tím se zabývá téměř polovina textu knihy, získané závěry pak autor aplikuje na nejstarší české dějiny, a to i v konfrontaci se starými českými kronikami (Kosmas, Dalimil) i s Jiráskovými Starými pověstmi. Zvýšenou pozornost pak věnuje osobnosti sv. Václava a svatováclavským legendám vůbec, kdy vytváří jiný příběh Václavova života. Na závěr se v krátké části obrací k rodu Slavníkovců, k historii nejstarších pražských kostelů a rozebírá ve stručnosti Kristiánovu legendu.
Book purchase
Bylo to jinak : jiný výklad mytologie : nový pohled na Staré pověsti české : skutečný příběh knížete Václava, Jan Cinert
- Language
- Released
- 2008
- Book condition
- As new
- Price
- €11.50
Payment methods
- Title
- Bylo to jinak : jiný výklad mytologie : nový pohled na Staré pověsti české : skutečný příběh knížete Václava
- Language
- Czech
- Authors
- Jan Cinert
- Publisher
- Jan Cinert
- Released
- 2008
- ISBN10
- 8025434206
- ISBN13
- 9788025434208
- Category
- Czech / Slovak history, Myths / Legends
- Description
- Podtitul: Jiný výklad mytologie : nový pohled na Staré pověsti české : skutečný příběh knížete Václava Pokus amatérského historika o jiný výklad nejstarších českých dějin. Autor shromáždil množství historického materiálu i mytologických pramenů a na tomto základě se snaží podat nový obraz důležitých událostí českého pravěku a raného středověku. Text je rozdělen do několika oddílů. Základem počátečního výkladu jsou nejstarší dochované mýty - antické, germánské a slovanské; autor se snaží velice důkladným rozborem najít vzájemné souvislosti jednotlivých mýtů - a to i z hlediska etymologického. Tím se zabývá téměř polovina textu knihy, získané závěry pak autor aplikuje na nejstarší české dějiny, a to i v konfrontaci se starými českými kronikami (Kosmas, Dalimil) i s Jiráskovými Starými pověstmi. Zvýšenou pozornost pak věnuje osobnosti sv. Václava a svatováclavským legendám vůbec, kdy vytváří jiný příběh Václavova života. Na závěr se v krátké části obrací k rodu Slavníkovců, k historii nejstarších pražských kostelů a rozebírá ve stručnosti Kristiánovu legendu.