Kim Čong-il uvádí : pravdivý příběh o uneseném filmaři, jeho dvorní herečce a o cestě mladého diktátora k moci
Authors
More about the book
Produkce: Kim Čong-il je beletrizovanou rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovaly základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl totiž filmový nadšenec a obdivovatel americké a japonské kinematografie. V izolovaném státě, kde zastával už tehdy vysoké státnické funkce, mu jeho oblíbená zábava scházela… A tak se režisér Šin Sang-ok a herečka Čoi Eun-he, bývalí manželé, na osm let ocitli v tvůrčím zajetí, kdy pro totalitní režim natáčeli jeden snímek za druhým a dokonce se museli znovu vzít. První polibek severokorejského stříbrného plátna patřil jim. Vysvobozeni byli po osmi letech za přispění CIA.
Book purchase
Kim Čong-il uvádí : pravdivý příběh o uneseném filmaři, jeho dvorní herečce a o cestě mladého diktátora k moci, Petr Horák, Paul Fischer-Schröter
- Language
- Released
- 2015
Payment methods
- Title
- Kim Čong-il uvádí : pravdivý příběh o uneseném filmaři, jeho dvorní herečce a o cestě mladého diktátora k moci
- Language
- Czech
- Authors
- Petr Horák, Paul Fischer-Schröter
- Publisher
- Argo
- Publisher
- 2015
- Format
- Hardcover with dust jacket
- ISBN10
- 8025715833
- ISBN13
- 9788025715833
- Category
- Historical prose, World prose
- Rating
- 4.25 out of 5
- Description
- Produkce: Kim Čong-il je beletrizovanou rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovaly základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl totiž filmový nadšenec a obdivovatel americké a japonské kinematografie. V izolovaném státě, kde zastával už tehdy vysoké státnické funkce, mu jeho oblíbená zábava scházela… A tak se režisér Šin Sang-ok a herečka Čoi Eun-he, bývalí manželé, na osm let ocitli v tvůrčím zajetí, kdy pro totalitní režim natáčeli jeden snímek za druhým a dokonce se museli znovu vzít. První polibek severokorejského stříbrného plátna patřil jim. Vysvobozeni byli po osmi letech za přispění CIA.