Modelování a vyztužování betonových prvků. Lokální modely železobetonových konstrukcí
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Při analýze konstrukce jako celku je důležitá idealizace konstrukce, tj. volba výpočetního modelu. Při tvorbě modelu konstrukce jako celku se prvky vzájemně spojují a vytváří se model nosné konstrukce, pomocí kterého lze stanovit rozdělení vznitřních sil, napětí, deformací a reakcí konstrukce. Pro jednotlivé konstrukční detaily a dílčí oblasti (tzv. poruchové oblasti) je nutná navazující lokální analýza, neboť zde se na stavbách nejčastěji vyskytují poruchy. Proto jsou v těchto skriptech uvedeny základní i alternativní postupy pro návrh těchto nejběžnějších poruchových oblastí. Jedná se o náhlé změny výšky půřezů, zatížení osamělým břemenem, konzoly, prostupy v nosnících a rámové rohy. Při zpracování skript bylo přihlédnuto k nejnovějším publikacím a článkům, pojednávajícím o poruchových oblastech železobetonových konstrukcí.
Book purchase
Modelování a vyztužování betonových prvků. Lokální modely železobetonových konstrukcí, Alena Kohoutková, Jaroslav Procházka, Jiří Šmejkal
- Language
- Released
- 2013
Payment methods
- Title
- Modelování a vyztužování betonových prvků. Lokální modely železobetonových konstrukcí
- Language
- Czech
- Authors
- Alena Kohoutková, Jaroslav Procházka, Jiří Šmejkal
- Publisher
- České vysoké učení technické. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
- Released
- 2013
- Format
- Paperback
- ISBN10
- 8001053296
- ISBN13
- 9788001053294
- Category
- Architecture and Urbanism
- Description
- Při analýze konstrukce jako celku je důležitá idealizace konstrukce, tj. volba výpočetního modelu. Při tvorbě modelu konstrukce jako celku se prvky vzájemně spojují a vytváří se model nosné konstrukce, pomocí kterého lze stanovit rozdělení vznitřních sil, napětí, deformací a reakcí konstrukce. Pro jednotlivé konstrukční detaily a dílčí oblasti (tzv. poruchové oblasti) je nutná navazující lokální analýza, neboť zde se na stavbách nejčastěji vyskytují poruchy. Proto jsou v těchto skriptech uvedeny základní i alternativní postupy pro návrh těchto nejběžnějších poruchových oblastí. Jedná se o náhlé změny výšky půřezů, zatížení osamělým břemenem, konzoly, prostupy v nosnících a rámové rohy. Při zpracování skript bylo přihlédnuto k nejnovějším publikacím a článkům, pojednávajícím o poruchových oblastech železobetonových konstrukcí.