Farnost sv. Prekéra. Hospodářská a ekonomická krize - příčiny, souvislosti, důsledky
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Hlavním tématem je sociální jistota jako organizovaná solidarita. Van Istendael se zamýšlí nad tím, zda a jakým způsobem mohou Evropané bránit hodnotu sociální státnosti, případně jak je možné uchovat dědictví solidarity v prostředí ultraliberálního kapitalismu. Autor poměrně ostře kritizuje některé evropské instituce, MMF a finanční trhy, které podle něho využívají finanční a ekonomické krize k tomu, aby tento pilíř oslabily či porazily. Jeho text - bez ohledu nakolik se s ním čtenář dokáže identifikovat - lze chápat jako zajímavý vklad do široké mozaiky názorů, které v současných diskusích v souvislosti s ekonomickou či hospodářskou krizí posledních let zaznívají. Van Istendaelovy úvahy doprovázejí texty tuzemských autorů Jakuba Jinka, Jindřicha Šrajera a Romana Míčky, členů Pracovní skupiny pro sociální otázky při České biskupské konferenci, které Van Istendaelovy myšlenky zasazují do širších sociálních, filozofických a teologických souvislostí, a to i s ohledem na specifika českého prostředí.
Book purchase
Farnost sv. Prekéra. Hospodářská a ekonomická krize - příčiny, souvislosti, důsledky, Geert van Istendael, Jakub Jinek, Jindřich Šrajer, Roman Míčka
- Language
- Released
- 2014
- Book condition
- Good
- Price
- €0.87
Payment methods
- Title
- Farnost sv. Prekéra. Hospodářská a ekonomická krize - příčiny, souvislosti, důsledky
- Language
- Czech
- Authors
- Geert van Istendael, Jakub Jinek, Jindřich Šrajer, Roman Míčka
- Publisher
- NLN, Nakladatelství Lidové noviny ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí
- Released
- 2014
- ISBN10
- 8074223604
- ISBN13
- 9788074223600
- Category
- Business and Economics, Book sale
- Description
- Hlavním tématem je sociální jistota jako organizovaná solidarita. Van Istendael se zamýšlí nad tím, zda a jakým způsobem mohou Evropané bránit hodnotu sociální státnosti, případně jak je možné uchovat dědictví solidarity v prostředí ultraliberálního kapitalismu. Autor poměrně ostře kritizuje některé evropské instituce, MMF a finanční trhy, které podle něho využívají finanční a ekonomické krize k tomu, aby tento pilíř oslabily či porazily. Jeho text - bez ohledu nakolik se s ním čtenář dokáže identifikovat - lze chápat jako zajímavý vklad do široké mozaiky názorů, které v současných diskusích v souvislosti s ekonomickou či hospodářskou krizí posledních let zaznívají. Van Istendaelovy úvahy doprovázejí texty tuzemských autorů Jakuba Jinka, Jindřicha Šrajera a Romana Míčky, členů Pracovní skupiny pro sociální otázky při České biskupské konferenci, které Van Istendaelovy myšlenky zasazují do širších sociálních, filozofických a teologických souvislostí, a to i s ohledem na specifika českého prostředí.