Naučné stezky: zpracování a hodnocení nepřímých interpretačních programů
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Publikace se zaměřuje na formu interpretace přírodního a kulturního dědictví, která je v České republice nejrozšířenější – naučné stezky. V první části vsazuje naučné stezky do kontextu teorie a metodiky environmentální interpretace a podrobně se zaměřuje na metodické zásady zpracovávání naučných stezek jako typu nepřímé interpretace. Ve druhé části diskutuje jednotlivé oblasti evaluačního výzkumu nepřímých interpretačních programů. Na základě analýzy publikovaných evaluačních studií ukazuje na stávající metodologické problémy i na význam, který evaluace interpretačních programů může mít pro vytváření nových návrhů. Třetí část prezentuje výsledky původních výzkumů naučných stezek na území České republiky. Na konkrétních příkladech opět upozorňuje na metodologické problémy spojené s jejich evaluací a na silné i slabé stránky hodnocených programů. V závěrečné části pak shrnuje výsledky prezentovaných šetření a navrhuje opatření ke zkvalitnění nepřímé interpretace i její evaluace do budoucna.
Book purchase
Naučné stezky: zpracování a hodnocení nepřímých interpretačních programů, Kolektiv, Jan Činčera, Michal Medek, Jana Gregorová, Kateřina Pořízová, Martina Lísková
- Language
- Released
- 2016
Payment methods
- Title
- Naučné stezky: zpracování a hodnocení nepřímých interpretačních programů
- Language
- Czech
- Authors
- Kolektiv, Jan Činčera, Michal Medek, Jana Gregorová, Kateřina Pořízová, Martina Lísková
- Publisher
- Masarykova univerzita. Fakulta sociálních studií
- Released
- 2016
- Format
- Paperback
- ISBN10
- 8021083344
- ISBN13
- 9788021083349
- Category
- Czech prose, Ecology
- Description
- Publikace se zaměřuje na formu interpretace přírodního a kulturního dědictví, která je v České republice nejrozšířenější – naučné stezky. V první části vsazuje naučné stezky do kontextu teorie a metodiky environmentální interpretace a podrobně se zaměřuje na metodické zásady zpracovávání naučných stezek jako typu nepřímé interpretace. Ve druhé části diskutuje jednotlivé oblasti evaluačního výzkumu nepřímých interpretačních programů. Na základě analýzy publikovaných evaluačních studií ukazuje na stávající metodologické problémy i na význam, který evaluace interpretačních programů může mít pro vytváření nových návrhů. Třetí část prezentuje výsledky původních výzkumů naučných stezek na území České republiky. Na konkrétních příkladech opět upozorňuje na metodologické problémy spojené s jejich evaluací a na silné i slabé stránky hodnocených programů. V závěrečné části pak shrnuje výsledky prezentovaných šetření a navrhuje opatření ke zkvalitnění nepřímé interpretace i její evaluace do budoucna.