Jak selhat jako terapeut : 57 způsobů, jak ztratit nebo poškodit svého klienta
Authors
Parameters
More about the book
Kniha představuje 50 nejběžnějších, výzkumem podložených chyb, kterých se psychoterapeuti ve své praxi dopouštějí. Nespokojenost s terapeutem je častým důvodem pro předčasné ukončení terapie. Navíc většina terapeutů nemá představu, proč jejich klienti odešli. Dobrou zprávou ale je, že dnes již existuje řada prozkoumaných strategií, které míru předčasného ukončení terapie snižují. Mezi nejčastější chyby patří: neznat vlastní limity, ignorovat vědu, poškozovat terapeutický vztah, nepečovat o hranice, dopouštět se špatného časování, nepředcházet vlastnímu vyhoření a mnoho dalších. Kromě jejich popisu autoři zároveň nabízejí k úvaze, jak se jich vyvarovat. Jde o užitečný text především pro psychoterapeuty v praxi a studenty v terapeutickém výcviku, knihu ale využijí také psychologové a pracovníci v pomáhajících profesí.
Book purchase
Jak selhat jako terapeut : 57 způsobů, jak ztratit nebo poškodit svého klienta, Bernard Schwartz, John V. Flowers, Silvie Struková, Dan Liška
- Language
- Released
- 2022
Payment methods
- Title
- Jak selhat jako terapeut : 57 způsobů, jak ztratit nebo poškodit svého klienta
- Language
- Czech
- Authors
- Bernard Schwartz, John V. Flowers, Silvie Struková, Dan Liška
- Publisher
- Portál
- Released
- 2022
- Format
- Paperback
- ISBN10
- 8026219848
- ISBN13
- 9788026219842
- Collection
- Spektrum (Portál)
- Category
- Psychology, Health / Medicine
- Description
- Kniha představuje 50 nejběžnějších, výzkumem podložených chyb, kterých se psychoterapeuti ve své praxi dopouštějí. Nespokojenost s terapeutem je častým důvodem pro předčasné ukončení terapie. Navíc většina terapeutů nemá představu, proč jejich klienti odešli. Dobrou zprávou ale je, že dnes již existuje řada prozkoumaných strategií, které míru předčasného ukončení terapie snižují. Mezi nejčastější chyby patří: neznat vlastní limity, ignorovat vědu, poškozovat terapeutický vztah, nepečovat o hranice, dopouštět se špatného časování, nepředcházet vlastnímu vyhoření a mnoho dalších. Kromě jejich popisu autoři zároveň nabízejí k úvaze, jak se jich vyvarovat. Jde o užitečný text především pro psychoterapeuty v praxi a studenty v terapeutickém výcviku, knihu ale využijí také psychologové a pracovníci v pomáhajících profesí.