České, moravské a slezské mince 10.–20. století: Denáry velkého střížku (od poloviny 10. do počátku 11. století)
Authors
Parameters
- Pages
- 412 pages
- Reading time
- 15 hours
More about the book
Numismatické oddělení Národního muzea zpřístupňuje další část tzv. Chaurovy sbírky – významného souboru bohemikálních ražeb vytvořeného Františkem Rudolfem Chaurou a jeho synem Karlem Chaurou v průběhu první poloviny 20. století. Svazek věnovaný nejstarší české měně – denárům velkého střížku, raženým přibližně od poloviny 10. století do poloviny 11. století, čítá na 320 položek a představuje největší ucelený přehled typů a částečně i variant známých v době, kdy sbírka vznikala. Její význam umocňuje skutečnost, že bezmála u dvou třetin mincí jsou zachovány i informace o jejich původu. Z badatelského hlediska jsou přínosné především kapitoly věnované přeražbám a přehledu nálezů denárů velkého střížku zastoupených v Chaurově sbírce, nechybí ani výsledky rentgenfluorescenčních analýz složení mincovního kovu.
Book purchase
České, moravské a slezské mince 10.–20. století: Denáry velkého střížku (od poloviny 10. do počátku 11. století), Luboš Polanský
- Language
- Released
- 2024
Payment methods
- Title
- České, moravské a slezské mince 10.–20. století: Denáry velkého střížku (od poloviny 10. do počátku 11. století)
- Language
- Czech
- Authors
- Luboš Polanský
- Publisher
- Národní muzeum
- Released
- 2024
- Format
- Hardcover
- Pages
- 412
- ISBN10
- 8070367865
- ISBN13
- 9788070367865
- Category
- Hobby and Home, Motivation and Self-help, History of everyday life
- Description
- Numismatické oddělení Národního muzea zpřístupňuje další část tzv. Chaurovy sbírky – významného souboru bohemikálních ražeb vytvořeného Františkem Rudolfem Chaurou a jeho synem Karlem Chaurou v průběhu první poloviny 20. století. Svazek věnovaný nejstarší české měně – denárům velkého střížku, raženým přibližně od poloviny 10. století do poloviny 11. století, čítá na 320 položek a představuje největší ucelený přehled typů a částečně i variant známých v době, kdy sbírka vznikala. Její význam umocňuje skutečnost, že bezmála u dvou třetin mincí jsou zachovány i informace o jejich původu. Z badatelského hlediska jsou přínosné především kapitoly věnované přeražbám a přehledu nálezů denárů velkého střížku zastoupených v Chaurově sbírce, nechybí ani výsledky rentgenfluorescenčních analýz složení mincovního kovu.