Lidová kultura: národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezka (Věcná část A-N, 2. svazek)
Authors
Parameters
Categories
More about the book
Národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezska je uspořádána do dvou částí a tří svazků. První část je věnována osobnostem, druhá věcné a teoretické problematice. Encyklopedie je určena všem zájemcům o tradiční kulturu českého etnika i jiných etnik na našem území. Uplatnění proto nalezne jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Texty hesel v abecedním pořádku doplňuje bohatý doprovodný materiál (fotografie, kresby, mapy, notové záznamy), přehled literatury k jednotlivým heslům a rejstříky. Téměř stočlenný kolektiv autorů vytvořil na 2 800 hesel, v nichž postihuje historii a teorii oboru, hmotnou a duchovní kulturu, folklór, lidové umění, etnickou problematiku českých zemí a také životopisné portréty badatelů, sběratelů, literátů, hudebníků, výtvarných umělců, kteří se kulturou a životem českého etnika zabývali. Čtenář zde nalezne rozsáhlé soubory textů o národopisných regionech, lidové architektuře, krojích, pohádkách, pověstech, lidových písních a tancích, o hudebních nástrojích, zvycích a obyčejích, o řemeslech, lidovém výtvarném umění, lidovém zemědělství, stravě, o projevech kultu a lidové zbožnosti.
Book purchase
Lidová kultura: národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezka (Věcná část A-N, 2. svazek), Stanislav Brouček, Richard Jeřábek
- Language
- Released
- 2007
Payment methods
- Title
- Lidová kultura: národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezka (Věcná část A-N, 2. svazek)
- Language
- Czech
- Authors
- Stanislav Brouček, Richard Jeřábek
- Publisher
- Mladá fronta
- Released
- 2007
- ISBN10
- 8020417125
- ISBN13
- 9788020417121
- Category
- Ethnography
- Description
- Národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezska je uspořádána do dvou částí a tří svazků. První část je věnována osobnostem, druhá věcné a teoretické problematice. Encyklopedie je určena všem zájemcům o tradiční kulturu českého etnika i jiných etnik na našem území. Uplatnění proto nalezne jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Texty hesel v abecedním pořádku doplňuje bohatý doprovodný materiál (fotografie, kresby, mapy, notové záznamy), přehled literatury k jednotlivým heslům a rejstříky. Téměř stočlenný kolektiv autorů vytvořil na 2 800 hesel, v nichž postihuje historii a teorii oboru, hmotnou a duchovní kulturu, folklór, lidové umění, etnickou problematiku českých zemí a také životopisné portréty badatelů, sběratelů, literátů, hudebníků, výtvarných umělců, kteří se kulturou a životem českého etnika zabývali. Čtenář zde nalezne rozsáhlé soubory textů o národopisných regionech, lidové architektuře, krojích, pohádkách, pověstech, lidových písních a tancích, o hudebních nástrojích, zvycích a obyčejích, o řemeslech, lidovém výtvarném umění, lidovém zemědělství, stravě, o projevech kultu a lidové zbožnosti.