Je mojí vlastí hradba ghett? Básně, próza a kresby terezínských dětí
Authors
More about the book
Básně, próza a kresby terezínských dětí. Kniha o časopisu VEDEM, ilegálně vydávaném třináctiletými až patnáctiletými chlapci v Terezíně v letech 1942 - 1944. Mezi zachovanými literárními pracemi z ghetta je tento časopis jedinečným a nejcennějším dokladem o terezínských dětech. Vybrané stati z VEDEM vypovídají nejen o osudech svých dětských autorů, ale také o celém životě za hradbami pevnostního města. Poprvé jsou zde zveřejněny všechny zachované básně mimořádně nadaného čtrnáctiletého Hanuše Hachenburga i mnohdy málo známé či neznámé skutečnosti o spisovatelích, umělcích, vědcích a jiných výrazných osobnostech vězněných v ghettu, jako byli Karel Poláček, Karel Švenk, Hans Krása, František Zelenka a další. Dětské kresby z ghetta vynikají výtvarnou i dokumentační hodnotou. Kniha byla oceněna v New Yorku Prestižní národní cenou za nejlepší publikaci o holocaustu.
Language
Book purchase
Je mojí vlastí hradba ghett? Básně, próza a kresby terezínských dětí, Věra Sommerová, Václav Havel, Jaroslav Sůra, Kurt Jiří Kotouč, Marie Rút Křížková, Zdeněk Ornest
- Language
- Released
- 1995
Payment methods
- Title
- Je mojí vlastí hradba ghett? Básně, próza a kresby terezínských dětí
- Language
- Czech
- Authors
- Věra Sommerová, Václav Havel, Jaroslav Sůra, Kurt Jiří Kotouč, Marie Rút Křížková, Zdeněk Ornest
- Publisher
- Aventinum
- Released
- 1995
- ISBN10
- 8071515280
- ISBN13
- 9788071515289
- Category
- Fine art, Poetry
- Rating
- 4.35 out of 5
- Description
- Básně, próza a kresby terezínských dětí. Kniha o časopisu VEDEM, ilegálně vydávaném třináctiletými až patnáctiletými chlapci v Terezíně v letech 1942 - 1944. Mezi zachovanými literárními pracemi z ghetta je tento časopis jedinečným a nejcennějším dokladem o terezínských dětech. Vybrané stati z VEDEM vypovídají nejen o osudech svých dětských autorů, ale také o celém životě za hradbami pevnostního města. Poprvé jsou zde zveřejněny všechny zachované básně mimořádně nadaného čtrnáctiletého Hanuše Hachenburga i mnohdy málo známé či neznámé skutečnosti o spisovatelích, umělcích, vědcích a jiných výrazných osobnostech vězněných v ghettu, jako byli Karel Poláček, Karel Švenk, Hans Krása, František Zelenka a další. Dětské kresby z ghetta vynikají výtvarnou i dokumentační hodnotou. Kniha byla oceněna v New Yorku Prestižní národní cenou za nejlepší publikaci o holocaustu.